GeNcLiĞin MeKaNı Genç Mekan GeNcLiĞin MeKaNı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GeNcLiĞin MeKaNı Genç Mekan GeNcLiĞin MeKaNı

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaKapı**GaleriAramaLatest imagesOyunFilmlerMSNCanlı TvKayıt OlGiriş yap

hamachi nasıl kurulur [resimli]

YazarMesaj
By_DeRmAn
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : taekwondo,futbol,film izlemek ohoo hepsini sayamam
Lakap : By_DeRmAn
Ruh Halim : hamachi nasıl kurulur [resimli] Asik10
Takımım : hamachi nasıl kurulur [resimli] 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Teşekkür Et : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Uyarı! : <marquee>Dikkat! GeNçLiĞiN MeKaNı Bağımlılık Yapar!!</marquee>

Karakter Kağıdı
Başarı:
hamachi nasıl kurulur [resimli] Left_bar_bleue100/100hamachi nasıl kurulur [resimli] Empty_bar_bleue  (100/100)
Altın Altın: 100.000.000
Eksikleri:
hamachi nasıl kurulur [resimli] Left_bar_bleue0/100hamachi nasıl kurulur [resimli] Empty_bar_bleue  (0/100)

hamachi nasıl kurulur [resimli] Empty
MesajKonu: hamachi nasıl kurulur [resimli]   hamachi nasıl kurulur [resimli] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 12:11 pm

ilk önce verdiğim linkten hamachiyi indiriyoruz

hamachi nasıl kurulur [resimli] 947181
download
Hamachi Nasıl Kurulur?

Hamachi Kurulumu için ilk yapmamız gereken Hamachi Download sayfasına giderek sistemize uygun hamachi sürümünü indirmek olacaktır. Ben bu yazıyı yazarken çıkmış olan son sürüm olan 1.0.2.1‘in Türkçe sürümünü indireceğim. Sizde dilediğinizi indirin.
Boyutu sadece 977kb olan Hamachi’nin kurulumuda indirmesi kadar hızlı. İndirdikten sonra dosyayı açacak olursak bizi şu ekran karşılayacaktır.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi1
Bu ekranda yapabileceğimiz bir şey yok, İleri diyelim.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi2
Bu ekranda yer alan Sözleşme’yi okuyup “Sözleşmeyi kabul ediyorum” seçeneğini işaretledikten sonra İleri deyip devam ediyoruz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi3
Karşımıza çıkan bu ekranda Hamachi’nin nereye kurulmasını istediğimizi seçiyoruz. Ben varsayılan klasör olan “C:\Program Files\Hamachi” adresinden memnun olduğum için dokunmuyorum. Bunun hemen altında yer alan kısım ise bize Başlat>Programlar menüsü içinde kangi başlıkla yer almasını istediğimizi soruyor. Hamachi seçeneği makul geliyor bana. Çok etkin olarak kullanmayı düşünmediğim için “Windows’u açtığım zaman Hamachi’yi otomatik olarak başlat” seçeneğini işaretlemiyorum, lakin “Masaüstünde kısayol oluştur” seçeneğini kullanıyorum. Ve İleri diyoruz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi4
Bu ekranda Hamachi bize bilgisayar güvenliğimizi koruma amaçlı olarak Hamachi üzerinden Windows görevini kapatmak isteyip istemediğimizi soruyor. eğer bu seçeneği işaretlerseniz uzak masaüstü ve dosya paylaşımı özelliklerini kullanamazsınız söylemedi demeyin. Lakin ben ağdan bulaşan virüslere geçit vermemek amacıyla bu seçeneği işaretliyorum ve İleri diyorum. Nede olsa benim amacım sadece oyun oynamak!
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi5
Ardından çıkan bu ekranda ise bize Hamachi’nin hangi versiyonunu kurmak istediğimiz soruluyor. Basic ve Premium versiyonlar arasındaki temel fark Basic versiyonunda en fazla 16 olabilen kişi limitinin 256′ya yükseltilmesi ve şifresiz aktarıma izin vererek performansı arttırmasının yanında http://logmeinhamachi.com/compare/ adresinde belirtilen bazı özelliklerdir diyeniliriz. Premium’la işim olmaz, Basic yeter bana derseniz beni takip edin ve İleri deyin.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi6
Gelen ekranda bize “Hamachi yüklemek için hazır. Devam etmek için, Yükle’yi tıklayın.” diye belirtiyor, Yükle deyip yükleme aşamasına geçiyoruz. Bu işlem bir kaç dakikayı bulabilir. Ekranda “Hamachi alıcı programı başarıyla kuruldu.
İlerlemek için İleriyi tıklayın.” yazısını gördükten sonra devam edebiliriz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi8
hamachi nasıl kurulur [resimli] Th_hamachi7
https://gencliginmekani.yetkinforum.com
By_DeRmAn
Admin
Admin

Erkek
İş/Hobiler : taekwondo,futbol,film izlemek ohoo hepsini sayamam
Lakap : By_DeRmAn
Ruh Halim : hamachi nasıl kurulur [resimli] Asik10
Takımım : hamachi nasıl kurulur [resimli] 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Teşekkür Et : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Uyarı! : <marquee>Dikkat! GeNçLiĞiN MeKaNı Bağımlılık Yapar!!</marquee>

Karakter Kağıdı
Başarı:
hamachi nasıl kurulur [resimli] Left_bar_bleue100/100hamachi nasıl kurulur [resimli] Empty_bar_bleue  (100/100)
Altın Altın: 100.000.000
Eksikleri:
hamachi nasıl kurulur [resimli] Left_bar_bleue0/100hamachi nasıl kurulur [resimli] Empty_bar_bleue  (0/100)

hamachi nasıl kurulur [resimli] Empty
MesajKonu: Geri: hamachi nasıl kurulur [resimli]   hamachi nasıl kurulur [resimli] Icon_minitimePaz Mayıs 11, 2008 12:17 pm

Hamachi ‘yi Ayarlamak

Kurulum bittiğine göre artık ayarlara geçebiliriz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed1
Hamachi sistemimize kurulduktan sonra bizi ilk karşılayan bu ekranda yazanları okumamız gerek.Bu sayede Hamachi’nin işlevleri hakkında bilgi edinebiliriz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed2
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed3
Artık okuduğumuza göre Hamachi’yi aktif hale getirebiliriz. Yalnız bu esnada sorun yaşamamak için Firewall’umuzu ya devre dışı bırakmalıyız yada Hamachi’ye izin veren bir kural oluşturmalıyız. Bundan sonra, ok ile belirtilen düğmeye tıklayarak Hamachi’yi aktif hale getirebiliriz
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed4
Aktif olmak için ilk başta Network’de görünecek olan ismimizi belirliyoruz. Ardından Hamachi sunuculara bağlanıyor ve size özel, eşsiz bir IP numarasını size atıyor.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed5
Sonraki tuşuyla devam ediyoruz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed6
Bundan sonra Hamachi bizden katılmak istediğim ağı ayarlamamızı istiyor, lakin şu an henüz acemi olduğumuzdan yahut her hangi bir ağ’dan bihaber olduğumuzdan ben hakkımı Yeni ağ oluştur seçeneğini kullanmaktan yana kullanıyorum.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed7
Bu aşamada seçeceğimiz ad ve şifresi önemli. Bunları bir yere not edelim, çünkü ağımıza katılmak isteyenlere bu bilgileri vereceğiz. Unutmadan, bu aşamada büyük/küçük harf kullanımı fark etmektedir. Seçiyoruz seçmesine, lakin benim bu örnekte denediğim The Castle adı ve alternatif olarak denediğim diğer isimler daha önceden alınmış olduğu için ağ’ıma isim olarak sonunda Sıpa şifre olaraksa 11‘i seçiyorum.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_installed8
Artık Hamachi kurulmuş ve çalışır durumda. Bağlantı durumumuzu sistem sekmesinde bulunan simgeden anlayabiliriz.
hamachi nasıl kurulur [resimli] Hamachi_icon
Eğer simge örnekteki gibi yeşil yanıyorsa sorunsuzca bağlandınız demektir, yok eğer sarı ise bağlantınızda bir problem vardır. Gri renk ise henüz bağlanmadığınızı ifade eder.
Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken bir arkadaşınızı hamachi kurmaya davet edip kurulumdan sonra istediğiniz bir oyunu; ben arkadaşlarla Fifa Serisini oynamayı tercih ettim, oynamak yahut zevkinize göre bir şey yapmak olacaktır.
Ayrıca, Tercihler kısmına girerek programı kendinize göre biraz ayarlayabilirsiniz.
Hepsi bu kadar..!
İyi eğlenceler...
https://gencliginmekani.yetkinforum.com

hamachi nasıl kurulur [resimli]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» hamachi nedir